Zahraniční
vína

Moravská a česká vína v restauraci hostům nestačí. Chtějí víc. Proto jsme se spojili se zahraničními vinaři a vybrali si od nich to nejlepší pro naši gastronomii. Začali jsme doma v Evropě - v Itálii, Německu, Francii a Španělsku. Z Nového světa jsme přidali Argentinskou Mendozu, Chile a raritní Mexiko. Nezapomněli jsme na JAR a Nový Zéland a nedávno jsme přidali víno z izraelských Golanských výšin.

 
 
Francie
 

Famille Bougrier

Pro vína Bourgrier jsou charakteristická tři písmena F: Fresh, Fruity, Friendly. Jedno z posledních významných vinařstvích na řece Loira, které je stále ve vlastnictví rodiny.

 
 
Bougrier_Chardonnay.jpg

Řada vín Signature

Lehká a ovocitá vína pouze z odrůd, které jsou tradiční pro údolí Loiry. Jedná se o vína Vin de France, proto hrozny můžou být i z jiných oblastí.

- Sauvignon
- Chardonnay
- Pinot Noir (Rulandské modré)

Bougrier_Sauvignon_Touraine.jpg

Sauvignon Blanc Touraine

Špičkové víno z věhlasné oblasti Loira jako vhodná a cenově výhodnější alternativa k Sancerre a Pouilly-Fumé.

20180520-IMG_5533.jpg

Muscadet Sèvre et Maine

Muscadet je ideální s mořskými plody. V Paříži je tradicí si vychutnávat ústřice se skleničkou vína Muscadet.

20180520-IMG_5534.jpg

Rose d'Anjou

Jedinečné polosuché víno s 12g zbytkového cukru, tj. méně než obvykle. Víno je komplexnější, č.1 Rose d'Anjou v prodejích v USA

 

L. Tramier & Fils

L. Tramier & Fils je výrobce špičkových vín Clos de Vougeot Grand Cru, Corton Grand Cru a Vosne-Romanée. Vinařství vlastní 20 ha vinic v Burgundsku a také na jihu Francie v oblasti Languedoc, kde produkuje Chardonnay a Pinot Noir v burgundském stylu. Rodinné vinařství bylo založeno roku 1842. Dnes ho tedy vede již 6. generace rodiny Tramier.

 
 
Tramier_Chardonnay.jpg

Základní řada Vin de France

Hrozny pro produkci vín řady Vin de France pochází převážně z oblasti Languedoc. Nicméně vína díky know-how vinařství Tramier mají burgundský charakter.

- Chardonnay
- Pinot Noir

Tramier_Cotes_Bourguignons.jpg

Cotes Bourguignons

Cotes Bourguignons je jediná Burgundská apelace, kde najdete vína Cuvée.

- Bílé Cotes Bourguignons: 90% Chardonnay + 10% Aligoté
- Červené Cotes Bourguignons: 85% Gamay + 15% Pinot Noir

 
 

Bouché Père & Fils

Všechna vína od vinařství Bouché zrají na kvasinkách v lahvi minimálně 4 roky. Díky tomu jsou  ovocnější a komplexnější. Minimální požadavek pro Champagne je pouze 15 měsíců. Vinařství má ve sklepě 2 miliony lahví vína Champagne.

 
 
Champagne_Bouche.jpg

Cuvée Réservée Brut

35% Chardonnay, 35% Pinot Noir and 30% Pinot Meunier

Cuvée na etiketě znamená, že je to výběr nejlepších hroznů. Réservée jen pro šampašnké, která zrají na kvasinkách 3 a více let.

- 4 zrání vína na kvasinkách v lahvi
- Dosage: 8g/litr
- 20% z vína zrálo před nalahvováním 6 let v tanku
- 80% vína zrálo 6 měsíců v tanku

 
 

Domaine Les Cailloux
André Brunel

Začátek vinařství je dokumentová od 17. století a rodina Brunel pokračuje v tradici v 5. generaci. Vína jsou elegantní a srozumitelná. Vinařství využívá zrání vína v sudech tak, aby se zachoval původní charakter vína. Vinařství minimalizuje použití přídavných látek a přestože nemá certifikaci BIO, tak se zasazuje o aplikaci trvale udržitelných výrobních postupů.

 
 
Itálie
 

Villa Cornaro

Od roku 1919 rodina Tombacco již ve 4. generaci pokračuje v tradici výroby vína. Vinařství vlastní 80 hektarů vinic a vyniká výrobou kvalitních šumivých vín. Díky využití nejmodernějších technologií se vinařství úspěšně daří vyrábět vína s vynikajícím poměrem cena/kvalita.

 
 
pinotgrigio_villacornaro.jpg

Základní řada

- Pinot Grigio
- Chardonnay
- Cabernet Sauvignon
- Merlot

prosecco_villacornaro.jpg

Prosecco Frizzante

prosecco_extradry_villacornaro.jpg

Prosecco Extra Dry

 

Conti Degli Azzoni

Vinařství Conti Riccati a Azzoni patří šlechtické rodině Conti degli Azzoni, která vlastní pozemky o výměře 1350 ha, z toho 170 ha vinic. Vinařství ve vlastnictví se nachází v Marche, Benátsku a Toskánsku. Tradice rodiny sahá do začátku 14. století a rodinné majetky dodnes spravují bratři Degli Azzoni. Vinařství klade velký důraz na udržitelné hospodaření, používá solární energie a v současnosti probíhá příprava na certifikaci BIO. Vína Prosecco Conti Riccati jsou vyráběna metodou Charmat - druhotné kvašení je kvůli dosažení komplexnosti vína po dobu 3 měsíců v tanku. Obvykle to bývá jen pár týdnů.

 
 
chardonnay_conti_degli_azzoni.jpg

Základní řada

- Chardonnay
- Sauvignon
- Sangiovese

proseco_DOC_extradry_contiriccati.jpg

Prosecco Extra Dry

prosecco_DOC_brut_contiriccati.jpg

Prosecco Brut

 
 
prosecco_asolo_contiriccati.jpg

Prosecco Asolo Extra Dry

prosecco_asolo_extrabrut_contiriccati.jpg

Prosecco Asolo Extra Brut

 
 

Vini Tonon

Rodinné vinařství s tradicí od roku 1936. Vinařství Vini Tonon se nachází přesně uprostřed smyšleného trojúhelníku mezi tradičními vinařskými centry pěstování vína Prosecco D.O.C.G.: Vittorio Veneto, Conegliano a Valdobbiadene.

 
 
Secco_magia_fiore.jpg

Secco Magia Fiore

prosecco_villa_teresa.jpg

Prosecco DOC

prosecco_metico.jpg

Řada základních perlivých vín Metico

- Glera
- Prosecco
- Speciální uzávěr Click Cap pro opětovné uzavření

prosecco_treviso_tonon.jpg

Prosecco DOC Frizzante

 
prosecco_conegliano_valdobbiadene_tonon.jpg

Prosecco DOCG Conegliano Valdobbiadene Frizzante

prosecco_conegliano_valdobbiadene_spumante_tonon.jpg

Prosecco DOCG Conegliano Valdobbiadene Spumante

prosecco_camul.jpg

Prosecco Milessimato Brut

 
pinot_grigio_venezia_tonon.jpg

Pinot Grigio Venezia

bianco_del_camul_tonon.jpg

Špičková vína Camúl

- Bianco del Camúl
- Cabernet Sauvignon

il_conterosso_villa_teresa.jpg

Il Conterosso BIO

 

Tenuta di Corte Giacobbe

Již od roku 1934 rodina Dal Cero pokračuje v tradici výroby vína. 15 hektarů vinařství Tenuta di Corte Giacobbe se nachází nedaleko městečka Soave v blízkosti dvou vyhaslých sopek. Díky sopečnému podloží mají vína výraznou mineralitu a bohaté aroma. Vinice jsou v nadmořské výšce 400 metrů nad mořem a v oblasti panuje chladnější klima, které dává vínům příjemnou kyselinku.

 
 
20180204-IMG_5297-2.jpg

Soave

Šťavnaté harmonické víno s květinovým aroma. Vinná réva je pěstována na podloží sopečného původu, které dává vínu příjemnou mineralitu a plnost. Odrůda Garganega

Soave_Runcata_DalCero.jpg

Soave Runcata

Víno zrálo 12 měsíců ve velkých dubových sudech. Výrazné plné víno s mandlovými tóny. Víno je vhodné i k několikaleté archivaci. Odrůda Garganega

20180204-IMG_5299-2.jpg

Pinot Grigio

Víno slámovité barvy se zelenými odlesky. Aroma svěžího ovoce, zralé hrušky a banánu. Vyvážená kyselinka a minerálnost podtrhují osobitost tohoto vína.

20180204-IMG_5301-2.jpg

Pinot Grigio Ramato

Osvěžující netradiční Pinot Grigio, které díky dvanáctihodinové maceraci vína na slupkách získalo lehce oranžovou barvu. Vyniká bohatým aroma s tóny exotického ovoce.

 

Cantine de Falco

Léty prověřené know-how našeho zakladatele, Salvatora a vášeň jeho syna Gabriela položila základy vínařství Cantine de Falco, díky kterému se mohlo vývíjet a růst i za hranice Itálie. Základní pilíře vinařství jsou vína Primitivo a Negroamaro.
 

 
Primitivo_DeFalco.jpg

Salento Primitivo IGP

Primitivo_DeFalco.jpg

Bocca Della Verita Primitivo IGP

 
 

Ernesto Picollo

Malé vinařství Picollo vlastní 10 hektarů vinic a ve 3. generaci pokračuje v rodinné tradici. Vinařství se nachází 260 metrů nad mořem v oblasti Rovereto di Gavi, která je nejslavnější výrobou špičkového Gavi.

 
 
Gavi_di_Gavi_Picollo.jpg

Gavi di Gavi DOCG Rovereto

Gavi je nejznámější bílé víno z Piemontu s jemnou kyselinkou a patří do nejvyšší klasifikací vín DOCG, 100% vyprodukováno z odrůdy Cortese.

 
 

Cantine Gini

Chianti je nejméně z 80% z odrůdy Sangiovese, která je tradiční odrůdou v Toskánsku. Sangiovese se používá i k výrobě dalších slavných vín jako je Brunello di Montalcino a Rosso di Montalcino. Vinařství Gini pokračuje v rodinné tradici ve 3. generaci a hospodaří na 30 hektarech vinic. K výrobě Chianti DOCG nebyl použit sud barrique.

 
 
chianti_gini.jpg

Chianti DOCG

 
 

Castello Vicchiomaggio

Chianti Classico - Ikonická nejvyšší třída Chianti proslavená černým kohoutem. Víno zrálo 8 měsíců ve velkých dubových sudech (25 až 50hl). Chianti je z odrůdy  Sangiovese a malého podílu Cabernet Sauvignon a Merlot. Vinařství obhospodařuje 33 hektarů vinic a je součástí malebného zámku, který se nachází uprostřed 100 hektarového parku.

 
 

Bosio

Vinařství z Piemontu, které se nachází na rozhraní oblastí Langhe, Monferrato e Roero, které rezprezentují vína Barbera, Dolcetto, Nebbiolo, Barbaresco a Barolo.

 
 
dolcetto_bosiojpg

Dolcetto d'Alba

barbera_bosio.jpg

Barbera d'Alba

nebbiolo_bosio.jpg

Nebbiolo d'Alba

barolo_bosio.jpg

Barolo

barbaresco_bosio.jpg

Barbaresco

 
 
Německo
 

Bamberger

Malé rodinné vinařství Bamberger hospodaří na 15 hektarech a  nachází se v oblasti řeky Nahe s pískovcovým podložím. Více než polovinu vinic Bamberger zaujímá odrůda Riesling, která v oblasti Nahe dává elegantní svěží vína s dlouhou ovocitou dochutí a jemnou kyselinkou. Na etiketě je vpravo zlatou barvou znázorněna silueta tažně vinné révy. Bamberger používá řez na jeden tažeň pro zaručení nízkého výnosu  a vysoké kvality hroznů. Vinařství Bamberger je v Německu považováno za specialistu na sekty, které vyrábí klasickou metodou se zraním až tři roky na kvasinkách.

 
 
Riesling_Bamberger.jpg

Riesling

Svěží ryzlink s elegantními minerálními tóny a s dlouhou ovocitou dochutí. Víno je vhodné pro gastronomii i díky jemné křupavé kyselince. Ve vůni jsou znát broskve, banány a maracuja.

Riesling_Plaisier_Bamberger.jpg

Plaisier Riesling

Plaisir znamená v překladu zábava a požitek. Plaisier dokazuje, nakolik je Ryzlink zajímavá a podmanivá odrůda.

Weissburgunder_Bamberger.jpg

Weissburgunder

TBD

Weißwein_Bamberger.jpg

Weißwein 1L

Lehké svěží cuveé Ryzlinku a Müller-Thurgau. Ideální jako rozlévané víno.

 
Argentina
 

Casarena

Casarena v překladu znamená Pískový dům.

Tim Atkin, známý britský Master of Wine, zařadil v roce 2014 vinařství Casarena mezi nejlepší vinařství v Argentině.

Vinice leží v nadmořské výšce až 950 metrů v podhůří And. Díky tvrdým klimatickým podmínkám a nízké úrodnosti půdy v oblasti Mendoza,  dosahuje vinná réva nižších výnosů a hrozny kvalitně dozrávají.

 
 
malbec_505_casarena.jpg

Řada 505

505 popisné číslo vinařství
3 měsíce na francouzských sudech

- Malbec
- Cabernet Sauvignon
- Essencia Cuvée
- Chardonnay

malbec_reserva_casarena.jpg

Malbec Reserva

12 měsíců na francouzských sudech

malbec_lauren_vineyard_casarena.jpg

Malbec Jamilla's Vineyard

18 měsíců na francouzských sudech

malbec_lauren_vineyard_casarena.jpg

Malbec Lauren's Vineyard

18 měsíců na francouzských sudech