Naše zážitky z ProWeinu 2019. Nebylo jen u vína.

 

Už ani nevíme pokolikáté jsme letos na ProWein vyrazili. Nicméně cesta do Düsseldorfu už je naše březnová tradice. A jako každý rok, do letadla nastupujeme už v sobotu brzo ráno, abychom si mohli Düsseldorf malinko užít, před tím, než veletrh v neděli naplno otevře své brány.

ProWein je největší a nejdůležitější profesionální veletrh vína a destilátů, který se pravidelně odehrává v německém Düssledorfu. Letos se konal jubilejní 25. ročník.

Takže i přesto, že ProWein je akce plná vín z celého světa, neformálně vždy začíná v místním pivovaru Uerige a pivem Alt. Pivo se pije z 250 ml sklenic, tak si představte, kolik jsme jich asi tak měli 🤔.

 
 

Ale pojďme už konečně na výstaviště a na vína, která jsme tam objevili. To vás stejně zajímá nejvíc 🥂.

Letos jsme to vzali od předchozích ročníků trochu jinak. Nehledali jsme pro vás nové dodavatele, ale zaměřili se na posílení vztahů s těmi stávajícími. Znovu jsme ochutnali vína, která v naší nabídce už máme a k tomu vyzkoušeli pár novinek. Některé možná už brzy budou skladem u nás v Pátku 🔜.

#1. Conti Degli Azzoni 🇮🇹

Snad už třetí rok začínáme příjemnou návštěvou u Azzoniho, který pro nás připravuje velmi oblíbené bag in boxy z Marche a prosecca řady Conti Ricatti. Nabídku od Conti Degli Azzoni zatím nerozšiřujeme, nicméně to co jsme ochutnali, je tradičně skvělé.

#2. Cantine De Falco 🇮🇹

Cantine De Falco produkuje pro vás už velmi známé Primitivo. Tentokrát jsme ale ochutnali pár novinek. Třeba Rosé San Lorenzo. Na rosé má celkem vysoký alkohol, ale víno je tak hezky vyvážené, že to v chuti není vůbec cítit. Další bylo Salore, červené víno z odrůdy Negroamaro s neuvěřitelnou strukturou. 6 měsíců zrálo na sudech z amerického dubu. A poslední bylo Fiano, víno, které se hodně prodává v Německu privátním klientům, kteří ho pijí jako aperitif.

 
 

#3. Weingut Hebenstreit 🇦🇹

Pan Hebenstreit je náš skoro soused. Jeho vinařství se nachází blízko Znojma v oblasti Weinviertel. Ochutnali jsme jeho nová vína, zejména nové ročníky. Naprosto famózní byly Grüner Veltliner Ried Fuschsenberg a Riesling Ried Herberger. Hebenstreit má také nové etikety, na kterých teď jsou takové čáry. Ty symbolizují profil zdejších vinic. Minimalistické, trefné a originální.

#4. Domaine Haut-Marin 🇫🇷

Domaine Haut-Marin je náš favorit z francouzského Gaskoňska. Jejich příjemně pitelná a osvěžující vína už pár let znáte. Colombard Sauvignon byl nedávno dokonce oceněn. A na ProWeinu se nám zalíbila novinka Gros Manseng. Stylově je podobné vínu Moscato ďAsti, které má výsoký zbytkový cukr a zároveň výraznou kyselinu. Víno tak nepůsobí vůbec sladce.

#5. Vini Tonon 🇮🇹

Vini Tonon už je roky spojen s bag in boxy a parádními víny Prosecco. A právě nové prosecco nás posadilo na židli nejvíc. Jmenuje se Profondo, nemá vůbec žádný cukr, není filtrované a má v sobě kus historie. Víno se totiž lahvuje ve chvíli, kdy má okolo 20 gramů zbytkového cuktru, do láhve se přidají kvasinky a uzavře se. Kvasinky pak všechen cukr přemění na alkohol a oxid uhličitý a usadí se na dně láhve, kde už zůstanou dokud se nevypije. Vypadá to skvěle a u stolu před hostem se s tím dá dělat efektní show.

#6. WeinWurm 🇦🇹

WeinWurm je náš nový přírustek v portfoliu a za krátký čas se už výborně osvědčil. Během naší návštěvy nás zaujala nová rosé. První je Zweigelt Rosé v litrovce a druhé Frizzante Rosé. Obě vína budou ideální na vaše letní terasy.

#7. Famile Bougrier 🇫🇷

Famile Bougrier nově přichází s malými lahvemi, 250 ml (24 ks v krabici). K dispozici mají 3 vína: Chardonnay, Merlot a Rosé. Nejvíce nás ale zaujal Cabernet d’Anjou v klasické sedmičce, což je sladší a příjemně osvěžující rosé.

#8. Champagne Bouché

Ke konci nedělního dne už jsme byli nejen my unaveni, ale i naše chutě. Takže nám návštěva Nicolase Bouché opravdu bodla. Jeho champagne je prostě excelentní! Ochutnali jsme Champagne Blanc de Noir, které v naší nabídce nemáme (zatím), možná ho ale doplníme.

Stále více jsou citelné nové trendy ve víně. Jsou to vína vyrobená udržitelnými přístupy, ať už jde o klasické bio, Demeter a nebo cokoli jiného jako Fair’n’Green.

#9. De Martino

De Martino jsme asi před 6 lety objevili právě na ProWeinu. V naší nabídce nám chybělo dobré víno z Chile, neměli jsme moc kontaktů a jednoduše se řídili instinktem. To v praxi to fungovalo tak, že jsme šli tam, kde bylo nejvíc lidí a trpělivě si počkali na chvíli, kdy Sebastian De Martino měl chvilku čas. O 6 let později už jsme rovnocenní partneři a na letošním ProWeinu nám Sebastian a Guy připravili jednu z nejlepších degustací. Carmenere je u nás trochu přehlížené odrůda a je to chyba. Je to odrůda, kterou se Chile odlišuje od ostatních a navíc je perfektně vyvážená a srozumitelná. A také nás zaujala bílá vína. De Martino dokonce říká, že se považují za producenty bílých vín.

#10. Casarena

Casarena už je léty prověřená klasika, hlavně Malbec 505. Casarena má také fantastická vína v té nejvyšší řadě, která doteď byla bohužel až moc drahá. Dobrá zpráva je, že tyhle vína z řady Single Vineyard budou konečně dostupnější. Zatím nevíme o kolik. Dáme vám ale vědět.

#11. Toser Vini

Vína se značkami Villa Cornaro dobře znáte. Právě ty vyrábí Toser Vini. Vinařství letos slaví 100 let své existence a hodlá to oslavit ve velkém stylu v Benátkách. Je nám ctí, že jsme mezi zvanými. Mimochodem vinařství právě pracuje na osvěžení svých etiket. Brzy by měly být i u nás.

Na své teď už přijdou i vegani. Letos bylo bežné u vinařů vidět i veganská vína. Uvidíme kam se trend posune přístí rok.

 
veganske_vino.jpg
 

#12. Le Heritiers Saint Genys

S tímto vinařstvím se stále tak trochu vzájemně poznáváme. Spolupráce začala teprve minulý rok. Nicméně už teď víme, že tohle jsou ta správná vína z Burgundska. Chardonnay, Pinot Noir nebo Gamay, je to úplně jedno, každé víno nás posadilo zpět do židle. Čeho si na pánech z tohoto vinařství ceníme je to, s jakou trpělivostí nám každé víno vysvětlují včetně původu a informací na etiketách. Tyhle informace pro vás srozumitelně dáme dohromady, abyste jim rozuměli i vy.

#13. Bamberger

Iniciativa Fair’n’Green se zaměřuje na to, aby práce ve vinohradech a výroba vína byla co nejudržitelnější. Bamberger je jeden ze zakládajících členů iniciativy a letos snad poprvé měli vinaři Fair’n’Green svůj jednotný stánek. To potvrzuje jak je trend udržitelnosti rok od roku na vzestupu a jsme rádi, že takové vinaře máme v našem portfoliu. Měli jsme možnost ochutnat vína ročníku 2018, která na trh teprve přijdou a můžeme vás ujistit, že tohle bude velká 💣.

Německá bílá vína ročníku 2018 jsou fantastická!

Ve 2 dnech jsme zvládli 13 schůzek, počet ochutnaných vín jsme radši nepočítali. Nebylo ale těžké odpozorovat nové trendy, které ve víně získávají stále větší pozornost. Jsou to vína vyrobená udržitelnými přístupy, ať už jde o klasické bio, Demeter a nebo cokoli jiného jako Fair’n’Green. Dalším trendem jsou veganská vína, která cílí na mladé milovníky vína, zejména mileniály. Uvidíme jestli se toto ukáže jako správná cesta. Budeme toho součástí, v březnu 2020.