15. výročí Harmonia Vini

 

Začátky

Harmonia Vini vznikla v roce 2002 nejdříve jako Slavníkovský vinný sklípek v Libici nad Cidlinou.

První sklad byl v garáži u sousedky, druhý u mých rodičů v naklíčovně brambor, třetí ve školní jídelně v místním odborném učilišti, čtvrtý v bývalé pletárně Polabanu Poděbrady a pátý, již poslední, v našem vlastnictví v obci Pátek u Poděbrad, nyní už jako reprezentativní nemovitost se sklady, prodejnou a velmi pěknými administrativními prostory.

První vinné lístky jsme vypracovávali v obývacím pokoji u nás doma, první faktury a objednávky se tři roky tiskly v našem Slavníkovském sklípku, který vznikl přestavbou garáže. Auto muselo ustoupit a stát venku.

První dodávka, kterou jsem na Moravě naložil, byl starý Transit, se kterým než jsem dojel domů, tak mu málem upadly kola.

Jeden z prvních zákazníků byla Francouzská restaurace v Obecním domě a nebo Hotel Horizont v Peci pod Sněžkou. Měli v nás plnou důvěru již na samém začátku a mají ji dodnes.

Jak šel čas tak se náš tým postupně rozšiřoval a musím říct, že jsme měli opravdu velké štěstí na výborné kolegy. Martin Mojžíš, Jarda Vurm, Jarda Sršen a Patrik Čočua u nás pracují více než 10 let. Pro firmu udělali neskutečnou práci a moc jim za to děkuji.

Moje manželka Jitka, žena v pozadí, se vypracovala ze zlatnice ve výbornou manažerku. Zajišťuje to co je vidět méně a to je provoz celé kanceláře a administrativy. Bez této dámy bysme nebyli tam, kde jsme.

V dnešní době máme klienty po celé České Republice, naše práce nás baví, naplňuje a motivuje. Neusneme na vavřínech.

Všem Vám stálým a váženým klientům děkujeme za důvěru a dlouhodobou spolupráci.

Našim dodavatelům mnohokrát děkujeme za trpělivost a za jejich precizní práci ve vinohradech a ve sklepech.

Párty v Hotelu S.E.N.

Ve čtvrtek 14. září 2017 jsme EA Resortu S.E.N v Senohrabech s našimi klienty, dodavateli a týmem oslavili 15. výročí naší společné práce s vínem v gastronomii. A také moje padesátiny.

Pozvali jsme nejvýznamnější, dlouhodobě spolupracující klienty a také naše významné dodavatele z Moravy, Čech, Francie, Itálie, Německa, Španělska a Rakouska. Přišlo okolo tří set hostů z řad našich klientů. Vinařů celkem bylo 25.

Celou akci doprovodil bohatý program. Po celé odpoledne a večer nám skvěle hráli MIB Quartet, skupina Hašlerka, duo Dominik Lomička a Bohouš Ježek hrající na kytaru resp. akordeon. Klukům je zatím jen 17 let, ale talent mají neuvěřitelný. Večerní taneční parket pořádně rozparádila dívčí rocková kapela The Apples. Až do 3 hodiny ranní nám za vytrvalého tancování hrál DJ Smile alias Jirka Ježek.

Od našich klientů jsme obdrželi na 120 cen do tomboly. Prodejem lístků jsme vybrali 23 000 Kč, které jsme věnovali Ekocentru Huslík v Poděbradech, které ročně zachrání přes 1 700 zvířat.

Naším přáním bylo užít si tento den a večer se všemi přítomnými a to se opravdu povedlo. Za nějaký čas určitě připravíme něco podobného a ještě lepšího. Ti co přišli, věřím, že ví o čem mluvím.

— Radek Bodlák